... Vlk v ovčím rouše neštěká, ale kouše...

Mácha, K. H. : Marinka

28. února 2008 v 23:59 | Johnnie |  ► Čtenářskej deník (v očích školstev- bez hodnoty... a z pozdějších rozhodnutí- bez abecedního řazení)
Obsah:
Marinka je "autobiografická lyrická próza komponovaná jako hudebně dramatická skladba"…prostě příběh ze života prokládaný básněmi, které jdou zřejmě i zhudebnit…
Mácha zde vypráví o jedné z mnoha svých milovaných dívek. O Marince, krásné dívce, která ale trpí smrtelnou nemocí a je chudá. Nemůže s ní zůstat, protože odchází navštívit nemocného přítele. Naposledy se s ní setkává po návratu z cesty, když na hřbitově její tělo hrobníci ukládají do rakve.

Osobní hodnocení:
Znovu klasický Mácha… znovu špatná zkušenost s jeho dílem… ale aspoň už vím, že číst si v autobuse při zdolávání serpentin úchvatného chorvatského pohoří Biokovo, nebylo dobrý nápad… Jinak, co se týče díla… oproti Máji je Marinka rozhodně čtivější… nenapadá mě mrazivější pomsta, jaké by se mohl odmítnutý muž na ženě dopustit, než že ji nechá zemřít v knize.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cini slashismy cini slashismy | E-mail | 10. května 2008 v 20:26 | Reagovat

...mohl by ji nechat umřít třeba mimo knihu...například ji nechat čekat na nádraží (...vlakovym či busovym...to ej fu(c)k..) a zamávat jí z právě vodjíždějícího vlaku naděje, života,doufat-ismu,světlomyšlenkářství...či čehokoliv čeho má právě zmíněná madam nedostatek...bot jak měl Mác(h)a recht...vodejít či vodjet, vodpálkovat, zmizet, zdochnout, umřít, vyprdnout se na vobláček...musejí všici...

2 Johnnie... Johnnie... | 11. května 2008 v 21:14 | Reagovat

to má tea Máca fak recht... na onen svět a na onu místnost musej všichni... ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama